Noc Biologów 2019

Za nami tegoroczna, już ósma edycja Nocy Biologów, która odbyła się pod hasłem „Biologia dla zdrowia”.

W piątek 11.01.2019 roku w wydarzeniu wzięły udział grupy zorganizowane - liczne grupy uczniów różnych poziomów nauczania wraz z nauczycielami jaki i indywidualne osoby - dzieci wraz z swoimi opiekunami.

Była okazja znaleźć odpowiedź na wiele pytań czy ekosystemy chorują? poznać rolę inwazyjnych gatunków mały w wodach śródlądowych Polski, co dają nam drzewa?, po co nam bioróżnorodność? jak stworzyć idealny gatunek?, czyli wziąć udział w warsztatach o adaptacjach, można było ozdobić własną wielorazową torbę.

Koło Przyrodników Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowało jak co roku wiele atrakcji dla młodszych i starszych uczestników wydarzenia. W godzinach dopołudniowych zimowe obrączkowanie ptaków pozwoliło na monitoring ptaków oraz spacer po lasku za Instytutem w pięknej zimowej aurze. Stoisko w Instytucie z kolekcją piór, gniazd i czaszek ptaków zachwycało nie tylko młodszych uczestników. Pokazy i wykłady o nietoperzach cieszyły się jak zawsze dużym zainteresowaniem.

Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i uczestnictwo w wydarzeniu organizowanym na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Za rok zapraszamy ponownie!!!